Wycieczka do Wieliczki 29. 5. 2026 – dofinansowanie projektu z Funduszy Polonijnych

Dzięki współfinansowaniu projektu „9548/S2026 Wycieczka szkolna – Wieliczka” z Funduszy Polonijnych mogła nasza szkoła wyjechać na wycieczkę dnia 29. 5. 2026.  Zwiedziliśmy słynną Kopalnię Soli w Wieliczce,gdzie mogliśmy podziwiać podziemne komory, korytarze oraz piękne rzeźby wykonane z soli. Przewodnik opowiedział nam o historii kopalni i pracy górników. Wyjazd dostarczył nam wielu wrażeń i pozwolił poszerzyć wiedzę o jednym z najważniejszych zabytków w Polsce. Wielkie podziękowania należą się Konsulatowi Generalnemu w Ostrawie.